14 Cesta ženy

13. srpna 2016 v 14:58 | zrb |  GEOMANCIE
V posledních létech se často mluví o období či nové době, kterou konečně vezmou do rukou ženy...Nevím proč, ale nejspíš z toho důvodu, že svět pod vedením převážně mužským dospívá ke své vlastní zkáze..Logicky tedy by se opratě měli nabídnout druhému pohlaví...

Jelikož jsem žena, mohla bych řící jupííí konečně, teď to bude pro nás vlastně ideální. Uděláme svět krásnější, empatičtější, přítelštější pro děti, staré lidi, pro tanec, zpěv, umění, pro naše podpadky...:)

Ale také se hovoří o jiné věci, bohužel už méně nahlas, a to o cestě rovnováhy mužství a ženství. O nalezení spolupráce, rovnováhy mezi ženou a mužem, mezi těmito dvěma aspekty, o svatbě, která jediná nalezne harmonii v "tady a teď" a v "rozvoji" a také se dovede vyrovnat se svou minulostí...


Pro ženský aspekt je mi velice blízká cesta, která ženě pomáhá nalézt cestu ke své podstatě a to ženským způsobem. A to je "mozkem" nekontrolovanými aktivitami, jako je např. tancem, pohybem, zpěvem, zvukem, sdílením v kruhu žen, vnitřím cvičením, inspirací jeden druhého..U nás jde touto cestou např. Mohendžodáro, či Tantra jóga pro ženy, což zde zavedla jedna česká (resp. moravská) žena a jeden velmi empatický taktéž moravský muž. Přivedli sem a na současný život uzpůsobili starodávnou tradici z Indie, která ani v samotné zemi vzniku je spíše tajným až undergroundovým učením a praktikováním. Je to dáno tím, že ženy v Indii mají hodně mizerná až středověká práva.
Mě osobně do této cesty zasvětila jedna česká žena z Prahy a velice ráda předávám tyto odkazy a velice ráda se k tomuto proudu hlásím..vlastně možná v tuto chvíli stojí při dalším začátku nečeho úžasného, po kterém ženy lační a vždycky budou..

http://mohendzodaro.cz
http://www.rozkvetanizeny.cz

Je to něco, co měli dávné kmeny, i naši předkové, co udržovalo pohodu i kvalitu žen a ženské moudrosti v aktivitě a v rovnováze. Domnívám se, že tyto ženy neměli problémy, nebo výrazně menší, menstruační, psychické, mateřské či prostě ženské, ve smyslu vnímání vlastní role v rodině či společnosti..Myslím,že tento proud udržuje ženu v mnohem lepším a pevnějším zdraví, tedy jak fyzickém, tak duševním..Mým snem je zažívat tyto kruhy pravidelně a přirozeně, tak jako se člověk pravidelně myje, čistí zuby, kultivuje z podstaty vlastní potřeby...Že nebudu muset před někým obhajovat to, že se chci pravidelně "umýt", nadechnout, mít prostor pro kultivaci své duše..

Objevují se také české verze inspirované projekty ze všech stran..Které v sobě zahrnují např. roli ženy, roli rodiče, tedy matky i např. roli učitele (ve smyslu měkkého vedení k nalezení vlastní dovednosti) nebo o ochránce Matky země, kde je velký důraz na šetrný způsob veškerého konání (např. oblékání, přebalování, jídla, odpadů).Které v sobě ale zahrnují také novou roli mužů nebo obecně roli výchovy, roli dětí v jiném pojetí než doposud (v tzv.západní civilizaci).

http://www.cestazeny.cz
http://zenyzenam.czVznikají také různá rodinná centra podporující roli ženy ve společnosti a nový přístup k výchově dětí:
www.branakdetem.cz
http://www.nevychova.cz


Sympatické jsou další projekty, které se zaměřují na aspekty dosud společností přehlížené nebo potlačovany:

např. Miranda Gray otevřela před pár lety otázku ženské spirituality, ženského cyklu a (spolu)práce s ním. Vyšla z toho přenádherná kniha Red Moon (Rudý Měsíc- 2011 v češtine u vyd. Dharmagaia), následně začala s ženskými rituály, které se rozšířili po celém světě, tedy jak fyzicky tak na dálku. Dnes je to ohromná síť skvělých žen, které se díky Mirandě propojují každý úplněk, které chápu svůj cyklus ve všech jeho aspektech a ví, co od sebe mohou v každé fázi očekávat a které jsou schopny inspirovat i další lidi kolem sebe (tedy nejen muže, ale i své děti, i své matky, případně další skupiny svého života..). Tímto se podrobněji věnuje v knize Cyklická žena.
V každém případě je zajímavé svému cyklu porozumnět a umět s ním pracovat jak v běžném rodinném životě, tak pracovním..a pokud jej pochopím já sama a ideálně i mé okolí, je to velmi osvobozující..

http://www.wombblessing.com


.....a pokračování zas příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama