13 Osobní transformace

23. dubna 2014 v 14:18 | zrb |  GEOMANCIE

ÚSPĚCH POHLAVÍ


Transformujeme se do bezpohlavních multifunkčních jedinců, kteří zvládají jednou "rukou" kojit a druhou stavět dům, anebo je to cesta nastavení vlastních hranic, kam již dále nepůjdeme, protože tam končí naše štěstí?

Je tato rychlá a na multifunkčnost náročná doba cestou k sebedestrukci nebo spíše výzvou pro změnu opětovné nalezení správné formy ženskosti či mužství v nás?


Sociologové s hrůzou sledují jak se muži i ženy "západní civilizace" vyvíjí směrem k pohlavnímu středu anebo k pohlavnímu extrémismu (ztrácí vlastní pohlavní identitu, nejsou ani matky - Venuše ani muži- Rytíři, jsou muži - Destruktoři a jsou ženy - Kariery). Tato civilizace vymírá, je neplodná, je rozhádaná, rozvedená, nesmiřující se, nehledající vlastní chyby ani pozitivní cestu… Je ale z hlediska jedné generace velice "úspěšná", "rozvíjející", "život kontrolující dle svého", hraje si na druhého "pozemského" Boha. Umí vše postavit, vše vypěstovat, snaží se rozmnožit nemocné duše a uživit nenažraná "zvířata". Umí dokonale uklidit, vyčistit, sterilizovat…

Neumí ale dostatečně předvídat důsledky svého konání. Míchání koktejlů, ze kterých je něco, co nazývají potrava. Využívání prostoru říkají plánování a rozvoj, ale zapomínají, že bez dávání je to jen parazitismus. Paraziti na těle Matky Země. Toto tělo je víc a víc nemocné a postupně mu ubývají síly k regeneraci. Ty křečovité záchvaty "kašle" smetou čas od času vlnami, větry, výbuchy a rozšiřujícím suchem pár měst, ostrovů, krajin, ale také mnoho křehkých organismů a jiných obyvatel, o nichž netušíme, jakou mají funkci tam žijících a že možná ztrácíme víc než je možné spočítat.NOVÉ CESTY?


Zdá se, že je nejzazší čas, kdy je třeba toto zastavit a začít měnit to, co se nám zdá, že je normální a že si můžeme dovolit. Lidská paměť je krátká a tak si nepamatujeme, jak uvažovali naši pradědové a prabáby, ani jak tehdy vypadal denní režim a přístup k životu, jaké vztahy prožíval člověk vůči člověku nebo krajině či jiným bytostem. 200 let zpátky tyto emoce těžko najdeme někde v kronikách, v knihách, v pověstech… Snad tušíme a snad je to ta nit s jehlou, která v nás přetrvala a je někde schovaná. Někde v nás je něco vzácného a krásného, co občas zabolí, když jdeme nadoraz, co občas zahřeje, když "něco"potkáme, "něco zvláštního" zažijeme…

Hledám jehlu se zlatou nití v kupce sena...

Tuším, že je to nit, která nás propojuje s naším božským původem. Ano, lidé jsou přeci jiní než jiné bytosti, mají různé dary a schopnosti a mohou je různě využívat. Zdá se, že povětšinou je využívají sebedestruktivně, ale stále díky naší různorodosti i rozptýlenosti po tak velkém územím, jako je planeta Země, jsou zachovány někdy více, někdy méně v připravené prospěšné formě.

Kdo nehledá - nenajde a kdo našel, hledá dál ...
TRANSFORMACE - PŘEMĚNA


Přeměna je změna od jednoho do druhého, od neviditelného do viditelného, od nevyřčeného do vyřčeného, od slova k písmu, ke kresbě, k pohybu, k realizaci hmotného… Od bezduché hmoty k duševně naplněné nehmoty. Od hermafroditů, robotů, stáda ovcí k vyspělé ženě a muži, k páru, jež plodí, bere i dává, k uvědomělé komunitě, jež pečuje o své místečko až k vyspělé společnosti, která sice všechno neví, ale tuší, že ani nemá vědět, že má být pokorná a v hluboké úctě k tomu, co může užívat.

Dovedeme pojmenovat, které charakteristiky a aktivity nás udrží v našem těle a v mysli, ve které jsme se narodili a tudíž měli býti šťastní a prospěšní rodu lidí, této planetě či existenci celého Vesmíru?

Je mnoho proudů, které snad tímto směrem jdou a ráda bych v následujících textech postupně přidávala odkazy, projekty, výtvory, příběhy, jako inspiraci pro každého z nás. Snad to bude vybírat ona jehla v kupce sena, kterou tak hledám. Pokud budete mít i vy další tipy, prosím komentujte či pošlete mi je. Čím více sdílíme pozitivní příklady, tím více se blížíme k nalezení té zlaté nitě s jehlou propojující vše v čase, prostoru a nehmotě…

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama