03 Z domova

7. dubna 2010 v 1:01 | zrb |  CESTA ZA VELKÉ MOŘE – NYC
Jojo, trochu pozdní dovětek, ale přeci.
Konec října a začátek listopadu začal vesele a bláznivě - tedy nejen nečekaným příjezdem mé bláznivé sestry (na 3 dny :) 
sister dubble newyork eater
zrb newyork eater

 ale také samozřejmě Halloweenem. Já jej však strávila trochu netradičně v duchu oslavy Samhainu, nalézání posvátnách míst na Staten Islandu u Mount Loretto či na Manhattonu v Central Parku.
v dáli kostel areálu bývalé nemocnicce sv. ElizabetyStaten Island - malý zázrak - v poutní kapli

Kouzelné byly všechny ty přípravy před oslavou a pak strašidelným večerem plných nejrůznějších masek. No něco na tom je. Celé město je v jeden večer úžasné a hravé divadlo, moc doporučuji!
Pak jsem měla půjčené stylové kolo a to se tedy muselo využít - New Yorkské cyklostezky! No, občas někde končí a začínají uprostřed centra, a tedy šíleného provozu, ale rozhodně doporučuji nábřeží. To je celkem bezpečné a plné parků, krásných výhledů na věžáky a romantických západů nad Hudson River.
Halloweenení v NYCHalloweenení v NYC

Počasíčko bylo celkem vymalované, takže i když v zimní bundě, užívala jsem si veřejných prostranstvích plných života maximálně: Time's Square, Briant Park, Washinghton Square, Chelsey, Brooklyn, a díky komunitním zahradám i East Harlem a Bronx.

Malý pracovní výlet do podzimně zbarvené krajiny na hranice New York State s Massachusetts v malém městeečku Hillsdale byl moc příjemný, nejen z hlediska pracovního, ale turistického; cesta zpět vláčkem podél Hudson River. Fantazie podzimních barev a řeky!
Hillsdale moodHudson RiverNo a nakonec štastný návrat domů, bez havárie nebo zpoždění letadla :)To se musí ocenit. Sice bez další reklamace se to neobešlo, ale zdrávi doma!!!
Více také viz Galerie

Tak brzy napsanou***ZRB
Pict©ZRB

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama