09 Naslouchání sebe

27. července 2009 v 9:18 | Marko Pogačnik |  GEOMANCIE
Každý měsíc mi přichází emaily a meditace od Marka Pogačnika a protože se mi zdá tento nanejvýš příhodný a důležitý, vkládám jej na mé stránky.
Měsíc červenec je pro mne letos měsícem očisty a spojením se sebou samé. I nadále trvá důležitost stálého spojování s Matkou Zemí, neboť ta prochází velkými změnami vlivem vyšších duchovních proměn. Jelikož i my jsme její součástí, změny zasahují i nás. Někoho možná silněji, proto je třeba se více snažit naslouchat a porozumnět svému vnitřnímu Já...

Vaše Žereba


MEDITACE MĚSÍCE, 20.7 - 20.8. 2009

Od konce června zaznamenávám dění ve světě velmi dramatickým způsobem. Pokud bereme rok 2012 jako významný práh, tak věřím, že právě ted vstupujeme do tříletého období sestupu/poklesu.
V takových chvílích shledávám za nejvýznamnější být spojet s nejhlubšími vrstvami mého Já a vyjádřit tento druh spojitosti v denním životě znovu a znovu.
Míním tím, že vrstva Já, kde individualita naší osobnosti je jednou z určitých kosmických archetypů, pulsuje za hranicí jakýchkoliv forem manifestace, dokonce za úrovní duše.
Prostřednictvím nabízené meditace jsem zkusil vystopovat vlastní rytmus dosažení této úrovně, která, řečeno obrazně, leží daleko za našimi zády.
Ale není možné toho dosáhnout pokud zde zároveň není spojení se (naším) středem srdce.
Cílem meditace je vytvořit, za hranicemi dosažené osobní zkušenosti, kterou bychom mohli nazvat božská/duchovní oblast, možnosti, které popsanou archetypální vrstvu bytí zpřítomní provždy v našem světě - skrze nás!

- Ztiš se a buď přítomen uvnitř prostoru svého srdce.

- Představ si pohyb odtud dozadu v rytmickém cik-cak. Znamená to jít několik kroků dozadu doleva, několik zas doprava a tak podobně.

- Po několika úkonech zastav pohyb a ubezpeč se, zda jsi stále spojen se svou srdeční inteligencí, která zná správnou cestu.

- Pak pokračuj, pohybujíc se rytmickým cik-cak způsobem dozadu. Můžeš to dělat s větší představivostí, jako by jsi se sám pohyboval, anebo více pocitovým způsobem - prostě cítit pohyb. Experimentuj!

- Budeš pociťovat, jak daleko budeš chtít jít. Podmínkou je zůstat uvnitř svého prostoru srdce dokud se pohybuješ dozadu, a také dokud přebýváš daleko za svými zády.
Srdce tě nikdy nepodvádí, dokud nepodvádíš ty jej.

- Kvalita, kterou jsi dosáhl je nyní uvnitř tvého srdce. Sleduj co ti říká. Co pro tebe její přítomnost, včetně budoucnosti, znamená?

- Pak otevři své srdce, aby se stalo přítomným/přítomností ve středu proměňujícího se světa. Najdi různé způsoby jak se otevřít přítomnosti světa kolem sebe.


přeložil


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama