06 CESTA LÁSKY 01

5. ledna 2009 v 10:43 | zrb |  GEOMANCIE
CESTA LÁSKY - bhaktijoga


ÚVOD


V poslední době, možná dvou třech letech pozoruji, jak moc a jak rychle se mění životy lidí okolo mne, včetně toho mého.Jsou to mnohdy neuvěřitelné příhody, které jedna na druhou navazují a splétají příběh nový, kterému ne všichni třeba rozumíme. Mnohdy jsme z těch změn nešťastní, mnohdy nevěříme, že ono nové je to nejlepší pro nás. Ztrácíme vše pevné, osvědčené a zažité, loučíme se s některými nám milými věcmi, bytostmi a někdy propadáme zoufalství, proč se to děje zrovna nám? Ne všechno je ale tak negativní, naopak potkáváme mnoho nového a otvírají se nám věci, o kterých jsme ani netušili.

Mnoho z mých přátel našlo novou lásku, nový důvod ke spokojenosti, novou inspiraci. Změnilo pohled na svou práci, na své myšlení, mění své priority..

Tyto události prý vedou k nějakému cíli, který je zde připravován již několik let, a vlastně to, že proběhne je známo již několik tisíc let, v souvislosti s vývojem lidstva a dopady jeho snažení na své okolí. Jsou to změny, které se nutně musí odehrát v každém jednotlivci, protože všechny předchozí pokusy, pomocí vzoru, vůdčí osobnosti, vyšli vniveč či do slepé uličky.

Za ty roky působnosti lidí na této planetě se nějakým způsobem pokřivil jejich vztah ke svému "živiteli", tedy matce Zemi a také ke svému "řiditeli", tedy božské jsoucnosti. Nyní se tedy "oni" pacifikují a dávají nám poslední šanci začít znovu a jinak. Každý jistě slyšel o roku 2012, ale mnozí slyšeli o tom, že tato šance bude ukončená zkouškou.


Právě na tuto zkoušku se nyní všichni připravujeme a ať chceme nebo ne jí musíme projít. A protože je pro každého z nás jí projít co nejpříjemněji, je dobré si vzájemně pomáhat, sdílet své zkušenosti, vnímat skutečnost, že jsme všichni na stejné "lodi" a přijímat události pozitivně.


Tímto začínám nové téma - CESTY LÁSKY, které bych ráda pojala jako vzájemné sdílení a učení. Je otevřeno všem a tudíž příspěvky, ať už otázky, či názory a zkušenosti Vaše jsou vítány!

Do Nového roku všem přeji tuto první kapitolku:1.POZITIVNÍ MYŠLENÍKaždý máme svou filosofii na koloběh života a tyto různé přístupy pak vytvářejí i různý způsob jednání a přístupu ke svému okolí: Někdo vnímá svůj pozemský život, jako zkoušku a vykoupení před dosažením ráje po smrti, někdo naopak vnímá ráj nyní a je mu jedno, kde po smrti skončí a někdo vnímá svůj současný život, jako jeden z několika životů, kterými jeho duše prochází a postupně tak nabývá zkušenosti a hloubku poznání a co je na konci této cesty chápe jako začátek cesty další, v jiném "kabátě", času i prostoru..

Jsou jistě i jiné teorie, avšak zdá se, že podstatné je naše vlastní myšlení a konání na základě impulsů, které jsou kolem nás. Tvoříme tak paměť doby, která je nevratně vryta ve vesmírných knihách. Tvoříme tak brázdy, které si Země uchovává po tisíciletí ve svém srdci. A tímto také způsobujeme zpětnou reakci vnějšího světa či světa vyššího v přímé úměře.

Každá negace se totiž vrátí opět v negaci a také každé pozitivum dostane svou pozitivní reakci. Život plný vztahů a souvislostí je ale složitější a proto tyto reakce nejsou vždy okamžité. Jsou závislé na naší cestě a na našich rozhodnutích. Čím více chápeme a přijímáme skutečnost, tím rychlejší jsou reakce. Dalo by se říct, že to je nespravedlivé, protože například tzv. padouši dostávají odplatu až v dalších příštích životech, kdežto ti, co se snaží žít v "souladu" a pochopit podstatu svého života dostanou pokaždé své chybě okamžitě odplatu. Tato zdánlivá nespravedlnost je však naopak tak spravedlivá, že "hledající" se dříve poučí a najde svou cestu dříve...

Přitahujeme to, co z nás vyzařuje. Vyzařujeme-li pozitivně, nutně musíme přitáhnout pozitivní energie, respektive přitahujeme to, co je pro nás dobré (co je pro naše nejvyšší dobro), což může také znamenat, že procházíme zkouškami, jež nás posunují dál, zocelují a vytváří nám cenné zkušenosti. Tyto zkušenosti pak úročíme při dalších situacích, které pro jiné jsou destruktivní. Houpeme se takzvaně na vlnách; čím hlubší propad zvládneme tím lépe zvládneme vlny vyšší…Vše je o energiích a tedy i o tom, jaké na nás působí a jaké my jsme schopni kočírovat. Tak přeji do prvního měsíce nového roku 2009

PEVNÉ OPRATĚ A POZITIVNÍ MYŠLENÍ!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miuska Miuska | Web | 5. ledna 2009 v 10:53 | Reagovat

Ahojik nemaš nahodou rad(a) Rihannu?? Mam o nej blog a su tam aj nove fotky RiRi na Vianoce pod sa kuknuť prosim inač super desing.

2 american vintage dresses american vintage dresses | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 6:54 | Reagovat

Excellent post this will really help me.
http://www.elsedress.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama