24 POSLEDNÍ VÝLET - Slieve League (Sliabh Liag)

19. února 2008 v 19:33 |  ZÁPISKY Z IRSKA
Ke svátku Patrika (i když ne toho irského) je akorát pravý čas vrátit se trochou vyprávěním právě do Irska.Vracím se k poslednímu výletu na západním pobřeží, který snad byl nejsilnějším zážitkem z krásy a monumentálnosti irské přírody.
16.8.2007 - Předposlední den ve Sligo a tedy poslední šance vidět největší útesy v Evropě. V literatuře a na webu jsem našla, že Slieve League Cliffs (co.Donegal) jsou 600m vysoké! Tak tedy, využila jsem mého strategického umístění na hlavní silnici do Donegal city (cca 60km) a pak už jen asi 15km někam hluboko na západ.. Samozřejmě jsem plánovala cestovat stopem. Bohužel ráno pršelo, takže jsem cestu trochu odložila, ovšem kolem pul 11 jsem už stála na výpadovce.:)
Náhodou jel kolem chlapík, který už mne jednou vzal - do Drumcliff, a tak mne vzal i podruhé, tentokrát o kousek dál. Je celkem nebezpečné začít si s Iry povídat o bohu, protože jsou většinou velmi přísně, katolicky, založeni a prostě těžko končí v diskuzi, dokud jasně neporozumí, proč vy katolíkem nejste (nebo v jiné oficiální církvi) a přesto věříte v boha. No takže jsme většinu cesty hovořili na toto téma (což je stále pro mne v angličtině obtížný), no a ještě než mne propustil asi půl hodiny jsme seděli v autě....Nechci tím nic kritizovat, jen jako stopař je člověk v nesnadné situaci, neřídí, nemůže zastavit kdy chce a kde chce a mě navíc čekala dlouhá cesta tam a samozřejmě i zpět..takže ten rozhovor byl tak trochu stresující..
V zásadě tiráky nestopuju, ale tento mi zastavil sám od sebe (opět), tak jsem naskočila a z řidiče se vyklubal veselý a zcestovalý chlapík, který jel skoro až do té vesničky, kam jsem potřebovala! Po cestě mi ještě zastavil na vyhlídce, abych si mohla vyfotit jedno nádherné pobřeží, taky jsme luštili názvy vesniček, které byly psané jen v Irštině, abychom zjistili kde vůbec jsme, no a když jsme dorazili do místa, kde se naše cesty rozcházely nabídl mi že mě vezme i zpět, když mne uvidí na cestě...Milé, ale vzal mne někdo jiný :)
Posledních 5 km jsem překonala nepřekonatelně - sedla jsem si do auta, které stálo u pošty. Tedy přesněji paní, které jsem se ptala na cestu, mi to sama nabídla :), a ta mne dovezla až na začátek cesty na útesy - tj. pod horu.
Víc není třeba komentovat - cesta nahoru byla úžasná, nahoře bylo trochu větrno, ale ten pohled byl šokující! Fantastický, nádherný!!!!Mohla bych tam zůstat nadosmrti.
Tady na konci světa,
uprostřed ničeho,
pokorně smekám
před tebou, Stvořiteli.
x
Není nic, jen tento pohled
není krásy, jež by jej předčila,
ach mí drazí, kéž by jste to viděli..
x
Tady na konci světa
uprostřed ničeho,
se propadám
do vesmírných dálek oceánu.
x
Tady na konci světa,
uprostřed svého srdce,
líbám vítr
a posílám pozdravy.
x
Slieve League, 8/2007
Túra mi trvala asi 3 hodiny a cesta zpět byla tímpádem napínavější - dostanu se dnes domů???:)
Jojo, dostala, sice asi v půl deváté, ale joooo..
Pak už jen poslední vínečko, pívečko, dárečky se spolubydlícími, sbalit a ráno hurá do Dublinu, kde mne čekala ještě pracovní schůzka a jistě dobrá večeře od mistra Telma…, ale o tom až příště :)
Mrkněte nejen na poslední snímky ale i na starší ze Slieve League Galerie>Krajina / Landscape>
Foto©ZRB
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama