08 Glasgow 2 – Radiance – Festival of Light

10. prosince 2007 v 14:08 | zrb |  ZÁPISKY ZE SKOTSKA
Vážení miláčkové, již jsem sice zpět doma, ale hodlám dohonit své resty z mých cest a pro trochu oživení a vánoční náladu přidávám fotečky z posledního výletu ve Skotsku, a to z Festivalu světla v Glasgow zvané Radiance, (http://www.winterfestglasgow.com/whatson/index.htm) který probíhal 4 dny v centru města venku i v interiérech a často za doprovodu hudby či jiných zvuků.
Byla snad nejstudenější noc ve skotské zimě, neboť ještě druhý den jsem cítila omrzlé konečky prstů, nicméně zážitek stál za to! Pro určitou představu mrkněte na stránky festivalu no a samozřejmě do mé galerie. Centrum Glasgow se na tři dny (23-25.11.) proměnilo v galerii pod širákem a od 5 do 10 večer jste měli možnost potkávat roztodivné a roztomilé hloučky studentů, turistů, rodinek, starých či mladých lidiček s mapičkami v ruce hledající světelné či osvětlené, často interaktivní, objekty. Bylo to zábavné, dobrodružné a napínavé! Mohli jste zde vidět osvětlené nejstarší či naopak nejmodernější budovy Glasgow, včetně zahrad a mostů, mohli jste se dotýkat objektů, které na vás reagovali změnou svého světla, obrazu či hudby. Na některé naopak byl přísný zákaz dotyku, jelikož byli tak křehké, jako světelné bytosti a na některé jste mohli jít pouze s ochranou přilbou, protože byly ve starém "prumyslovém" objektu (na spadnutí). Někdy jste stáli před světelným posterem historických dokumentů, někdy před dobovým filmem "Glasgow 30-50.leta 20. st." a někdy před velkorozměrným plátnem s multiprojekcí na téma světlo/architektura/lidé.
Pro mne asi největším zážitkem bylo nasvícení katedrály synchronizované s hudbou, založené na historii Glasgow a pak osvětlení v Rottenrow gardens a úžasně nasvícené Glasgowské mosty (jak už jsem zmínila při své poslední večerní návštěvě). Bylo toho hodně vlastně většina objektů byla úžasná a vtipná.A mnoho z těchto prací ve městě žije dál a tím pádem se stává součástí atraktivní stránky Glasgow. Opravdu moc doporučuju všem, kteří se zde vyskytnou v toto nepříliš atraktivní roční období, tedy ve studené, deštivé, mlhové zimě...
Takže si užijte Galerie>GLASGOW>, vč.zahrad, jinak na webu festivalu je také k vidění mapa a informace o jednotlivých autorech a instalací.
Pict©ZRB
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama