21 Creevykeel, Mullaghmore

12. listopadu 2007 v 21:58 |  ZÁPISKY Z IRSKA
Jeden z posledních výletů, který jsem v Irsku podnikla byl kousek od Sligo severním směrem a jak jinak než stopem.
Kamenný dvorec zvaný Creevykeel se nachází nedaleko Cliffony a dle pozůstatků stavby to vypadá, že místo sloužilo k obřadům spíše než k bydlení. Našlo se zde několik hrobek (ovšem to je dost časté u významných lokalit, že se jejich šamani pak právě tam nechají pohřbít), no a pak široké valy s několika portálními kameny, zřejmě i možné nazvat dolmeny. Lokalita je datovaná do 3000 l.př.n.l a patří prý k nejzachovalejším dvorcům v Irsku. Bylo "zastřešeno" kamennou klenbou, která je dnes zcela zbořená či přerovnaná a v různých prostorách se děly různé a možná stupňovité rituály. Dost možná se při nich účastnilo více lidí, protože mně vycházelo, že mé možnosti, jako jedné osobě, jsou zde velmi omezené. Pokoušela jsem se jistá místa využít imaginacemi najednou, ale je to spíše o více kvalitách, které obsadí více míst najednou a pak se něco spustí. Nicméně místo pro mne mělo velký význam, zejména v budoucích událostí týkajících se čištění jedněch velmi "nakažených" minerálů mé kamarádky a pro mou osobní potřebu.
Pak už jsem se vydala převážně pěšmo na poloostrůvek, o kterém mi již více lidí básnilo, jak je tam krásné pobřeží a taky dobrá lokalita pro potápění. No potápěčskou výzbroj jsem sice neměla, ale alespoň foťák jo :). Kousek mne svezl jeden mladý německý turista, takže jsme si skoro i pěkně popovídali (po dlouhé době uměl taky někdo hůř anglicky než já..) a trochu vyhlídkově projeli, čímžpádem jsem si pobřeží užila hned dvakrát - autem a pak ještě pěšky. No a pak už jen obdivovala malebnost přístavního městečka a zejména divokost skal a oceánu. Bylo trochu deštivo, takže fotkami toto bohužel úplně nepopíšu, ale místo na pročištění hlavy je to tedy zaručeně!
Ještě jsem po cestě potkala jeden novodobý "křížek" či pamětní kámen věnován nejmenovaným dětem s prastarými symboly a ogamovým písmem!.Energii jsem zde bohužel nevnímala, pouze smutek a taktéž umístění u silnice mi nepřišlo šťastné, možná pouze taktické, nicméně práce je to pěkná.
Pict©ZRB
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Díkec.. =o)) Díkec.. =o)) | Web | 12. listopadu 2007 v 21:59 | Reagovat

Achoj, jsi příznivcem léta?? Jo?? No, tak pro něj hlasuj na adrese: http://simonita.blog.cz/0711/hlaskujte-pro-sveho-favorita-o

pro Léto..

a soráč za reklamu =o))

2 flower girl dresses flower girl dresses | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 6:54 | Reagovat

excellent read, I just passed this to a co-worker that performing a little amount of research on this point
http://www.elsedress.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama