20 Jídlo!!!!!Pitíííí

18. října 2007 v 3:19 | zrb |  ZÁPISKY Z IRSKA
Velké téma :), se kterým se člověk utká od prvních dnů pobytu v jiné zemi a tedy i na mém milovaném smaragdovém ostrovu. Především, je nehorázně drahé, s porovnáním s Českem samozřejmě, ale překvapivě i pro samotné Iry. Většina lidí tedy nakupuje v Tesku a Lidlu či podobných supermarketech a pro specialitky si chodí na trhy nebo do menších obchodů (zejména pro zeleninu, ryby a sýry a jiné domácí pochutinky). Na jeden úžasný sobotní minimarket jsem narazila v Dublinské čtvrti Temple Bar a nedoporučuji tam jít úplně hladový protože tam utratíte majlant, úžasné, jen oči přebíhali a slinné žlázy slintaly. Prostě ranní sobotní trhy, které jsou ve většině městečcích naprosto doporučuji.
Vlastně vám toho moc nepovím, protože jako vegetarián jsem z irského jídla okusila pouze sladké nebo toustové varianty, a pokud jsme jedli ryby, tak bylo ve stylu italském či francouzském :(, ovšem naprosto vynikajícím!
JABKA NEBO JABKA?
Když se vrátím k nákupům, v podstatě je jedno, jestli kupujete avokádo nebo jablko, protože vše je dovážené a tím pádem stejně drahé. Jabka z Austrálie, nedozrátý kivi, či citrusy ze Španělska mě tedy moc neokouzlily, takže jsem experimentovala i s jiným ovocem přestože bych normálně jedla obyčejnější druhy, třeba různé melouny, různé druhy banánů, granátový jablka, čerstvé fíky, manga a nebo jsem prostě hledala dobrý jabka někde na trhu:).
CO TAKHLE DÁT SI CHLEBA?!
Kromě cen byl pro mne obrovský šok v nabídce.Tak třeba chleba, třeba toustový; řekla bych že standardně mají tak 20 druhů. Ten ostatní chleba se bohužel nedá moc nazvat chlebem, ale něčím nadýchaným, hodně máslovitým, převážně bílým a případně s tvrdou kůrkou posypanou semínky nebo nahrubo namletými obilninami, jehož střídka se při krájení pěkně zmáčkne a při namazání čímkoliv úplně rozdrobí. Variantu ke klasickému českému chlebu v irských obchodech nenajdete, ale díky obrovskému množství Poláků a Litevců (asi 200tis.! ze 4mil.Irska) je zde mnoho jejich krámků a tam tedy chleba podobný českému najdete. Já ale vlastně klasický český chleba (typ Šumava) nejím, takže jsem řešila úplně jiný věci :) Oblíbila jsem si "soda bread", na který sice máslo nenamažete, protože je křehký a strašně se drobí, tímpádem na výlety je dosti nepraktický, ale co naplat, je dobrý! Chleby, které mají trochu cereálií začínají od 1,5eu (toustový), končí někde u 4eu (bochníkový), ale dají se vychytat slevy ke konci dne, takže i když není peněz nazbyt dá se koupit něco chutného. Kromě těchto chlebů si můžete vybrat samozřejmě arabské pitta s nejrůznějšími příchutěmi či mexické či francouzské placky, bagety nebo lívance. To už ale zabíhám do pochutin, kterých mají požehnaně. Celkově mají v obchodech více mezinárodního jídla, vč.koření, než u nás, takže když na to máte, s jídlem se rozhodně nudit nebudete.
Ještě mne bavilo ochutnávat saláty, což jsem třeba ve Skotském nebo Londýnském Tesku nikde neviděla. Ve Sligo jste mohli degustovat a pak si vybrat salátek jaký chcete. Samozřejmě mne napadla myšlenka na oběd v Tesku ze salátů (podobně jako jsem zažila večírek v Carrefouru při ochutnávkách nového vína), ale nějak jsem se k tomu nakonec nedostala :)).
No nebudu popisovat každý druh jídla, ale celkově mají lepší sýry a mlíka a různorodější než my, větší sortiment všeho než my, i ve velkých řetězcích hodně propagují potraviny z farem zejm. maso, sýry, marmelády a tzv.organic (což je to samé co u nás označují "bio").
Co jsem měla příležitost pobýt v irských domácnostech a zažít irské způsoby stravování, tak jednoznačně vedou prim tousty a čaj s mlíkem a scones (což jsou takové tvrdé suché buchty bez povidel:((občas s rozinkami, rozptýleně ;) a protože jsou suché tak je samozřejmé jedí s máslem (slaným:I) a s marmeládou). Byla jsem ale většinou u dost alternativních rodin, případně lidí, co jí zdravěji, tzn.nejedí tradičně irsky(příp.anglicko-americky), takže jsme vařili trochu netypicky, mezinárodně, občas do Německa, Mexika, Portugalska, do Itálie takže nevím. Nicméně rebarboru jsme měli jako dezert a červenou řepu na syrovo, malinovo-brusinkový sýr taky, takže trošku klasického jsem přece jenom okusila. Co bylo tedy mé hodně oblíbené je zázvor na všechny způsoby - v koláčcích, sušenkách, marmeládách, omáčkách, čajích..jen limonádu a pivo jsem ještě nechutnala, ale to je myslím stejně americká záležitost, takže třeba příště...
BEER&co
Samozřejmě nejznámější tekutinou Irska je Guiness, ale nemyslete já nepila jenom pivo. Pila jsem i čaje i džusy, vodu i mlíko,vodku i gin, zkrátka nic se nedá pít dlouho :). Je to zajímavé, ale když vytáhne člověk paty z domova, tak se chová úplně jinak. Já například tak, že jsem dosti ochutnávala a to zejména pivo a cidery. Je to zajímavý sport, ale vrcholově by byl dosti destruktivní, tedy myslím. Takže až se vrátím domů, vrátím se zpět ke svému oblíbenému vínečku (Na Celné).
Guiness je moc dobrý, ale dlouho se pít nedá. Člověk musí trochu experimentovat. Takže mým dalším oblíbeným pivíčkem byl Smithwick's, Murphy's nebo britský John Smith's, či Tennant's. Zkoušela jsem i nějaká ta echt keltská černá piva, ale jsou většinou sladká, karamelová, a to není pro mne.
Pivo v obchodě seženete od 60centů do 2eu, v hospodě průměrně kolem 4eu, v Dublinu od 5eu výš.
Na chuť Bulmers, cider, který se točí ve většině pubech, jsem tedy nepřišla, ale Old Sommerset, Linden Village nebo Strongbow jsou výborné cidery (no ale po 6 už jich máte plný zuby a raději přejdete na to pivo, jakékoliv..nebo třeba Chai - indický "čaj" z koření, podobné Masala či Yogi..). Chutnala jsem i cidery jiné než z jablek, třeba z hrušek (Kopparberg) či hlohu (Blackthorn), ale je to spíše šťávička a bolehlav, na delší pití nedoporučuju. Ve Sligo jsme měli pár hospůdek s českými pivy, v jedné točili Budvar (a současně taky americký "Budweisser":) a v druhé Staropramen. Jako patriot jsem to párkrát zkusila, ale oni to prostě neumí natočit, takže to chutnalo jak větrák..Jediná výhoda byla, že to byla pořádná míra, s porovnáním s českými hospodami, ovšem za ty valuty…
Kromě pár příležitostí jsem silnější irská pitiva nezkoušela, takže co se týče whisky a ginu vám toho moc nepovím. V každém případě, když jste třetí den v mokrých botách, mokrém stanu a stále prší, tak uvažujete už i o jiných procentech než pivních a to už vám je jedno co to je...
Nejsem úplný alkoholik, takže došlo i někdy na nealko. Naivně jsem si myslela, že Britové a Irové jsou čajoví znalci, ale hluboce jsem se zklamala. Že pijí čaj s mlékem a k tomu přikusují máslové nebo zázvorové koláčky to je známé, ale nikde už se nemluví o chuti tohoto čaje. Prý o páté je nejlepší, no nevím. Dobře, každý máme jiný vkus, já mlíko v černém čaji nemůžu, ale pokud tedy ochutnám tento čaj bez mlíka a bez cukru, tak to je hrůza. Většinou jej dělají z toho nejméně kvalitního černého čaje (typ klub čaj), který nechají louhovat tak dlouho v konvici, dokud se nevypije (jeden max.dva pytlíky na konvici!). V horším případě ještě pytlíky luhují i po té co nalijí mlíko do čaje. No ale já si potrpím na dobrý čaj, takže třeba ostatním to přijde dobrý.
Ale dobří jsou v kávě, tu já moc nepiju, takže mi stačí jakákoliv :), hlavně teplá a hořká..Co mě hodně bavilo bylo"cafe to go", což bohužel u nás není moc rozšířené, ale jak v Irsku tak v cele UK je to na každém rohu. Nejen v kavárnách, pekárnách, ale i v prodejnách novin, potravin nebo rychlého občerstvení. Ze začátku si sice spálíte pusu, ale pak už je to fajn :) Tak to mě ještě stále baví a začínám taky degustovat a sledovat různé variace zakrývání kelímků a izolace proti spálení prstů.
Pokud jsem chtěla dobrý a ne příliš drahý (tzn.od 3eu výše) 100procentní džus, tak jsem musela do polských krámečků, protože už jenom najít něco nedoslazovaného, nebarveného, co se potkalo s ovocem a případně není z pomeranče, je opravdu oříšek. Jinak se mi libí jejich věcičky z všemožných "berries" - tedy malin, ostružin, brusinek, borůvek, hlohů, jahod, jahůdek a tak:) a to nejen v pitíčkách ale i jogurtech a marmeládách a omáčkách a zavařenin.. Moooc dobrýýý. Vlastně jeden z irských "čajů" je zalít něco jako marmeládu horkou vodou. Je to něco jako čerstvý ovocný čaj. K létu se mi to moc nehodilo, ale teď na podzim si to pěkně s rumíčkem dovedu představit J)
No nic, asi skončím, protože fakt budu vypadat jako alkoholik…
Jo ještě k vínu :). V Irsku irské víno neseženete, protože tam žádné nemají. Trochu je tam na vinice "vlhko". Takže já ochutnávala zejména Australská, Jihoafrická, Chilská a Kalifornská vína, protože u nich se nikdy "nespálíte", patřila k nejlevnějším a v Čechách je v této cenové relaci nenajdete. Průměrně stojí vína kolem 10-15eu, ale daly se koupit už od 3eu (lahvová tedy, o krabicových nic nevím, jen to že jsou dobré na vaření :)). V pro porovnání se Skotskem nebo Anglií, tak to platí to samé, ale v librách! Severní Irsko je s Irskem srovnatelné (cenově), ovšem alkohol zde koupíte pouze v "Off-licence" nebo jiných specializovaných prodejnách, které mají licenci na prodávání alkoholu (tj. v Tesku ani v Lidlu ani na benzínkách jsme nesehnali ani víno, ani pivo a ani cider). Vůbec, Severní Irsko je velmi "své", ale o tom třeba ještě někdy příště.
No tak to bylo trošku z irské kuchyně, berries s ginem na víně, já jsem v tom nevinně...hops.
papa
zrb
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama