01 Halohaló ze Stirlingshire

9. září 2007 v 15:53 | zrb |  ZÁPISKY ZE SKOTSKA
HalÓÓÓ
Přistáála jsem v Gláásgow a šťastně dojela do asi asi 60km vzdáleného Stirlinguuuu, kde hodlááám pracovat náááásledující 3 měsíceééé (promoňtéé ale stáále máám ten cestovníí acceéént).
Tedy přesněji, pracovat a ještě studovat a ve zbylém čase pokud možno cestovat.
O Stirlingu se tvrdí, že je bránou do Vysočiny (The Highlands), nejnavštěvovanější pohoří Skotska a že je taky na strategické pozici - velmi blízko ke Glasgow i k Edinburghu (obě města se hádají o to kdo je vlastně hlavním městem)..Takže hodně firem má z tohoto důvodu sídlo právě zde.
Ubytování dopadlo dobře, nakonec. Takže bydlím asi 5 minut od hradu, tedy v centru, první hospoda je asi 1 minutu ;*) a mám výhled do celého údolí řeky Forth, které je skoro ve stejné výšce jako je moře - takže taková Jižní Morava, ale obklopená hornatými kopci převážně holými ovšem zato barevnými, protože momentálně kvetou vřesy a tráva žloutne a kapradí je stále tmavě zelené...
Do práce mám ovšem asi půl hodiny svižné chůze do kopce, což obcházím tak, že ráno jedu busem a domů jdu procházkou, přes les, kopce , kolem řeky nebo přes obchody v klídku i několik hodin :).
No takže už jsem se aklimatizovala a poprvé myslím zažívám letos léto, jelikož s mým příjezdem se počasí prý neuvěřitelně zlepšilo a máme tady převážně slunečno a ještě teplo. Déšť jsem zažila pouze jednou za ty tři týdny (a to ještě za okny).
Lidi jsou tu s porovnáním v Irsku dosti uzavření, ale co se týče muzikantů a tanečníků, ti jsou všude stejní, báječní!!!!!:)
Jakmile začnou fungovat stránky jak mají, mrknete se do galerie na fotečky, nicméně teď jen pár náhledůůů...
Pict©ZRB
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama