17 Šestý výlet CROAGH PATRICK, BOHEH, CONG

8. srpna 2007 v 19:48 | zrb |  ZÁPISKY Z IRSKA

CROAGH PATRICK, BOHEH, CONG

"Between the showers"
Počasí je v Irsku krásné, tvrdí Irové, ovšem jen mezi dešťovými přeháňkami, dodávají :).
Tento výlet byl naprosto neuvěřitelný nejen z hlediska míst, která jsme navštívily ale i z hlediska počasí..Dny před a dny po byly totiž silný slejváky a právě neděle vyšla na tzv. "between the showers". Takže náš 4hodinový výstup a sestup na Croagh Patrick (762 m n.m., Co.Mayo, http://www.croagh-patrick.com, jinak dosti střízlivě o sv.Patrikovi na českých stránkách zde) se obešel bez jediné kapky vody!!!neuveřitelnéééé! a dokonce většinou za nádherného slunečního počasí.
Myslím, že není asi většinou víte, co tato hora pro Iry znamená. Je spojena se svatým Patrikem a osvobození země od všech démonů a hadů a tak vůbec...svým významem je něco jako pro Čechy hora Říp. S tím, že vzhledem k silnému katolictví se zde konají tisícové poutě (prý až 40tis. o hlavním svátku sv.Patrika, ročně 100tisíc návštěvníků..!), někteří dokonce putují na horu několikrát denně, či v noci (v onu obyčejnou neděli dopoledne jsme potkaly dva starší chlapíky, kteří si výstup několikrát zopakovali) a odpoledne už tam bylo několik autobusů a parkoviště bylo skoro zaplněné..
Pokud tam někdy půjdete, tak doporučuju dopoledne, mimo svátek a za dobrého počasí (což je asi nejobtížnější část).
Z hlediska energie to byl silný zážitek - makačka a skoro jsme lezli po čtyřech..!.
Z hlediska jiné energie, tedy té v krajině to byl také silný zážitek, který mne pak směřoval dále, takže místo na čaj u známých na Achill Island jsme pokračovali do vnitrozemí na další lokality.. Setkala jsem se zde s bytostí sv. Patrika (patrně) a pak ještě jinou, kterou neznám (a nedovedu se doptat), ale pocházející z Grálových výšin. Silné energie. První spíše přísná a druhá spíše radící. Pak tam bylo hojně vzdušných bytostí (ale díky silnému větru jsme si moc nepopovídali :), nebyla jsem schopná, a taky jsem se před lidmi styděla :)), v každém případě je to báječné místo!!!
Pod horou je ještě opatství Murrick, velmi zajímavé. Přišlo mi, že to mohlo být kdysi centrum setkávání kněží, nebo druidů ještě než tam bylo opatství. Tedy velmi staré posvátné místo.
Pod silnicí je velmi smutné místo - pomník hladomoru. Připomínka kruté minulosti, druhé poloviny 19.století.
ROCK OF BOHEH
Neboli také St Patrick's Chair, které se nachází asi 8km od WESTPORTu. Je to zajímavé jméno, ale netuším z čeho vzešlo. Říká se, že je odtud vidět západ slunce nad horou sv. Patrika tak, že to vypadá jako by se koulelo po jeho svahu dolů..To jsme bohužel nezažily, ale zato mě to na vrcholu skály táhlo silně nahoru a opět směřovalo kamsi do vnitrozemí. To vnitrozemí je nějaké zajímavé…Překvapivě jsou to stejné znaky, které jsme viděli ve Skotsku na tzv. Achnabrecku (viz další obrázky z cest Skotsko). Tam ovšem byl nějaký odkaz na Atlantskou civilizaci..tam byl celý kopec pomalovaný těmito znaky a dost možná tvořil nějakou zasvěcovací cestu pro toho, kdo znaky umí číst…Tady to mělo úplně jiný charakter i když stejně tak tajemný..
LOUGH MASK, CONG
Pak jsme pokračovali k jezeru Lough Mask, kolem Lough Nafooey do městečka Cong, kde je obrovské opatství s lesoparkem připomínající přirozený porost Irska, ovšem obohacený o gigantické sequiadendrony, thujopsisy, jedle, tisy, cypřišky a samozřejmě rhododendróny. Krajina se totálně změnila. Z pobřežní celkem různorodé, na stromy bohaté na krajinu podmáčených luk a vřesovišť, hor a jezer, samot a ovcí na pastvinách…nádhera!
Opatství Cong rozhodně doporučuju. Patří k velmi starým a jsou zde kromě romantizujících doplňků zbytky staveb ze 13.století! Samozřejmě v kontextu s megalitickými stavbami to není nic, ale v kontextu se stávající strukturou městečka je to úžasný komplex.
Nedaleko Congu jsou ještě kamenné kruhy. My stihly navštívit už jen jeden a byl velmi zajímavý. Opět myslím, že zde proběhlo spojení s Matkou Zemí, ovšem takovým zvláštním způsobem, který jsem dosud neznala. Takova interakce. Kdy energie vstoupená do mého těla se díky mé bioenergii přeměnila a změněná zas vytryskla zpět z mého těla do krajiny. Samozřejmě kameny v tom hrály velkou roli..
Laura na mne čekala u auta, jelikož ke kruhu se dalo dostat pouze přes pastvinu s kravkami. Taky únava už hrála svou roli, protože už bylo něco kolem půl deváté večer a nás čekala ještě dlouhá cesta domů. Já se ale vrátila nabitá a zářící. Po dobu rituálu se neuvěřitelně rozkrákaly vrány sídlící v lesíku, kde stálo naše auto. Nedaleko tohoto lesíka, naproti kruhu, byla taky jakási zašívána sloužící k meditaci, ovšem pro veřejnost zavřená. Mňo, moc zajímavé a vhodné pro další zkoumání!
Pict©ZRB
PS: Jen připomínám, že většinu fotek, vč.obrázků, v lepším náhledu najdete v galerii pod různými sekcemi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marketa marketa | E-mail | 1. října 2007 v 14:58 | Reagovat

Cus Zerebo,

lezim s nejakym nachlazenim, tak mam cas projizdet ten tvuj blog a je super. Jsem lina cist, ale fotky jsou vyborny:-)Toho navstivis vice za pul roku nez ja za cely zivot.

Doufam, ze setkani v Londyne bylo taky dobry.

Zdravim

Marketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama