15 OSVĚŽENÍ 6 umění, fotbal a tak

1. srpna 2007 v 21:50 | zrb |  ZÁPISKY Z IRSKA

CARRICK ON SHANNON

Nádherné městečko, v podstatě tři ulice, velký říční přístav a promenáda podél řeky. Supr.
Já jej vnímám jako kulturní městečko, ale místní jako velmi turistické. A taky jako místo pro předsvadbové párty, takže z toho nejsou moc nadšení.
Malebné domky, hospůdky a umělecké centrum The Dock (http://www.thedock.ie), které sídlí v bývalé budově soudu z 19.století. Řekla bych, že je to velmi dobře využité (jsou zde ateliéry, divadelní/taneční sál, bar a prodejna artefaktů). Navíc to dodalo městu konečně nějaký silnější hybný motiv, takže se zde od té doby děje hodně zajímavých věcí, který sem přivádí lidi i z větších měst. Kromě toho se zde využívají interaktivně různé části budovy - hlavní schodiště, hala, zdi k promítání, k výstavám obrazů, kreseb, poezie, a v obrovském křesle je možné napsat sen a Robin Whitmore (http://robinwhitmoredreamdiary.blogspot.com) pak podle něj vytvoří kresbu a projekci..
Pak se tu taky hraje irský fotbal (tzv.gaelic footbal), což je zcela něco jiného než klasický nebo americký nebo australský, díky němuž jsem zde zažila totální zácpu, tzv. traffic jam fanoušky klubu Donnegal a Leitrim. Vůbec Irové fotbal hrozně prožívají. Kromě toho, že v ten den chodí v dresech svého oblíbeného mužstva, tak dny před a dny po vozí vlaječky klubu na autech. A vzhledem k tomu, že se tady pořád hraje nějaký fotbal, tak vlastně pořád vidíte auta s vlaječkami. Jen se barvy mění..:) To teda Slávisté hadr..
Ocitla jsem se tu díky kamarádce Lauře, malířce, a díky workshopu, v tématu v moderního tance... Stálo by za to strávit pár dní na řece, protože ta je propojena s mnoha jezery v okolí a dovolená na lodi patří k nejlepším zážitků z Irské krajiny..
Pict©ZRB
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama