10 Čtvrtý výlet DEERPARK COURT TOMB

22. června 2007 v 15:38 | zrb |  ZÁPISKY Z IRSKA

DEERPARK COURT TOMB (Magheraghanrush) 3.6.

Tento výlet mne tedy skosil...Na cestu jsem se vydala poté, co nám odjela návštěva z východního pobřeží (velmi zásadní človíček, který mi zařídil bydlení ve Sligo, a to během jednoho dne), takže jsem byla lehce unavená ze předešlé noci, nicméně připravená na nové zážitky..
Vyrazila jsem v půl třetí, jako že jdu na procházku, a vrátila se asi kolem deváté večerní..Podle toho, jak dopadly mé pacičky jsem musela ujít kolem 15 km. Nicméně v tak krásném počasí a nádherné krajině se to šlapalo jako v básničce.
Cílem byly jak jinak megality, a taky jezera a tak, co se namane po cestě.
Nevýhoda těchto map je, že tam nepíšou, jestli je to přístupné nebo ne. Z mapy nepoznáte, jestli je to oficiálně navštěvované místo, s cedulemi, cestičkami, parkováním atd. nebo je to prostě jenom jeden z tisíců kruhů, cairnů či jiných shluků pradávných kamenů, který je uprostřed pastviny, samosebou privátní často nedostupné.
Cesta byla krásná, zastávka v kostelíku zasvěceného sv.Patrikovi, zastávka na focení tohohle a támhle, ovečky, stromy, kravičky, krávy.. a pak už jsem se přiblížila k lesíku, kde byly ukazatele na - Deerpark court tomb, což mne mile překvapilo a navnadilo, že to asi nebude nic neznámého a že se tam dostanu legálně :)
Po cestě zírám na podrostové patro a připadám si jak na procházce v Průhonicích - všude rhododendróny a pak zas vřesy a cesta je zrovna nově upravená.
Toto místo mi odkazovalo na Matku Zemi a zemské elementární bytosti. Prováděly se zde nejspíš nějaké rituály související se zasvěcením jedince k práci v krajině. Nicméně pro širší oblast rituál význam neměl. Určitý význam měl pro samotnému místo. Měla jsem zde odkaz na mimozemskou energii (Atlantskou??), což by znamenalo, že je toto místo velmi staré, tedy víc jak 10tis.let. Je dost možné, že se rituálu účastnilo více lidí (a bytostí), ale já si musela vystačit převážně sama.
Poslední myšlenka po rituálu: Zasvěcením nic nekončí ale začíná..
Pak následoval návrat domů, velmi zlehka, kolem jezera….a pastvin.. sem tam zastávka...
u dalšího jezera…skrze listnatý les!!!.., který měl občas charakter pralesa..(prodírat se hustým podrostem rododendronů a cesmín není žádná prča), přes podmáčené pcháčové a kosatcové louky (samozřejmě soukromé) a po silnici a ve finále stopem…až skoro na Cartron Point..tj.tam, kde ve Sligo bydlím.
Photo,Pict©ZRB
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama