09 OSVĚŽENÍ 2 drumcliffe

18. června 2007 v 18:17 | zrb |  ZÁPISKY Z IRSKA
DRUMCLIFFE 28.5.
Toto místo je známe tím, že zde mnoho času trávil známý irský básník Yeats, který má nyní velmi skromný hrob na hřbitově okolo kaple bývalého kláštera v Drumcliffe. Krom hřbitova, neogoticky upravené kaple a zbytků obvodových zdí kláštera je zde zbytek kruhovité věže, datované do 900- 1200 l.n.l.
Já se ovšem přijela podívat nikoliv na jeho hrob (jako většina irských turistů) ale na pravý keltský kříž, jediný to v Hrabství Sligo.
Je krásný, časem ohlazený, tak, že reliéfy jsou více nebo méně rozeznatelné.
Pak je tu ovšem ještě jedna zajímavost, o které jsem se nikde nedočetla, a to zvláštní kámen v rohu hřbitovní zdi, hned u cesty. Nemá žádné reliéfy, je jen takový jehlancový kužel, ovšem z kamene plný zkameněných mořských schránek…Kupodivu na mne zapůsobil mnohem silněji a přívětivěji než onen kříž. Jeho energie táhla směrem vzhůru a byla velmi příjemná, dávající nadšení a inspiraci. takové studené osvěžení mysli, studené jako led a směřující vzhůru...
Naopak kříž mi věnoval velmi smutnou až truchlivou náladu..Nejprve jsem pocítila něčí přítomnost, kteroužto jsem uctivě požádala o vstup na jeho území, ale i přesto jsem zažila spíše nepříjemné vibrace na spáncích a solar plexu..cítila jsem nervozitu a určité díry v neznalosti souvislostí. Ve finále si pak sedla na vršek vrána, což mi připomnělo určitou situaci ve Stonehenge, takže jsem raději zmizela. Řekla bych, že jsem tam nebyla v pravou chvíli…
Jinak v okolí je nádherná příroda - dominující Ben Bulbin, nádherná říčka Drumcliffe tekoucí z jezera Glencar a právě zde ve své nejvyšší divokosti vtéká do moře... No a na konci vesničky se line libá vůně seafood menu ze zřejmě velmi známé restaurace (zájezdní hospody?)..Mňo..Jdu tedy slintající okolo, ovšem směrem k moři, k zátoce plné mušliček, trav a krabích schránek, kde splývám s břehem, vodou, vůní a ptačím zpěvem až do večera..
Photo©ZRB
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama